قیمت و هزینه سردخانه صنعتی زیر صفر و بالای صفر

09128007182 کارشناس فروش خانم انصافی
سردخانه صنعتی
اونیور
اونیور

سردخانه صنعتی یا انبار سرد محصولات فاسدشدنی یکی از مهمترین قسمتهای زنجیره تأمین است. این رابط بین تولیدکنندگان محصولات و حمل و نقل به خرده فروش است. تعدادی از صنایع نیاز به ذخیره سازی سرد محصولات حساس به دما از جمله داروسازی، پزشکی، غذا و نوشیدنی ، معدن و باغبانی دارند. این سردخانه را می توان به صورت سردخانه زیر صفر و بالای صفر و همینطور سردخانه ثابت و متحرک به سفارش مشتری  تولید نمود

هزینه ساخت سردخانه ۱۰۰۰ تنی

هنگامی که به اجاره سردخانه نگاه می کنید، ممکن است به یک اپراتور انبار نیاز داشته باشید که دارای اتاق های سردخانه مجزا باشد زیرا محصولات مختلف به دمای مختلفی احتیاج دارند، به عنوان مثال محصولات گوشت درست در زیر انجماد ذخیره می شوند در حالی که محصولات لبنی در بالای انجماد ذخیره می شوند. دمای سردخانه معمولاً از 0 تا 5 درجه سانتی گراد خواهد بود.

انواع سردخانه

هزینه ساخت سردخانه ۳۰۰۰ تنی

سردخانه صنعتی در واقع از ساختمان و تاسیسات تشکیل می شود که می توان محصولات فاسد شدنی مانند محصولات کشاورزی، انواع سبزی و میوه، محصولات پروتئینی، غذایی وهمچنین دارویی یا محصولات و کالاهای فاسدشدنی از نظررطوبت و دماو … به طور مصنوعی تهیه می شود در داخل سردخانه ها با بهترین امکانات و دمای محیطی مناسب نگهداری کرد.

سردخانه میوه

در حالت کلی سردخانه ها می توانند دارای سالن های یک مداره به صورت سردخانه بالای صفر یا سردخانه زیر صفرتولید می شود و سالن دومداره به صورت بالای صفر وزیر صفرویا دو منظوره ساخته می شود که این سردخانه های صنعتی در دوحالت ثابت و متحرک تولید ومورد استفاده قرار می گیرد.

 انواع سردخانه

 • سردخانه زیر صفر

 • سردخانه بالای صفر

سردخانه به انگلیسی

سردخانه صنعتی بالای صفر

برای نگهداری از برخی محصولات مانندمحصولات دارویی و خوارکی که دمای زیر صفر باعث از بین رفتن  بافت شیمیایی وفیزیک می شود و همچنین برای حفط این محصولات باید در دمای خاصی نگهداری شوند. دمای سردخانه ها بین  مثبت یک درجه تا مثبت پانزده درجه سانتیگراد می باشد و معمولا از سردخانه دما  بالا برای نگهداری از محصولات در مدت زمان کوتاه دمی باشد البته لازم به ذکر است که محصولاتی از جمله انواع میوه و سبزیجات مناسب است زیرا به نقطه انجماد نرسد و محصولات باکیفیت حفظ شوند، در این سرخانه‌صنعتی بالای صفر معمولا پروتکل مشخصی تعیین شده ومحصولات تحت شرایطی خاص در سردخانه حفظ می شود در سردخانه ها محصولات کم کم و به تدریج وارد سردخانه شده و پس از چند روز از سردخانه خارج می شود مدت زمان نگهداری از محصولاتی مانند محصولات لبنی، گل وگیاه ، صیفی جات  در سردخانه کوتاه مدت تا ۱۵ روز می باشد سردخانه‌های بلندمدت که بیشتر در انباره‌های تجاری به نام سردخانه‌های عمومی ایجاد می‌شود.

قیمت سردخانه

سردخانه صنعتی زیر صفر

سردخانه زیر صفربه نام سردخانه انجاد نیز نام برده می شود  که برای نگهداری از محصولاتی مانند گوشت منجمد، مرغ منجمد ، ماهی منجمد ،سبزیجات منجمد و صیفی‌جات  استفاده ی شود که برای نگهداری باید آنها را به نقطه یانجاد رساند و برای انجماد محصولات از دمایی بین ۱۲-تا۲۳-درجه سانتی‌گراد برخوردار هستند. اما سردخانه زیر صفر با دمای ۱۸ بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.

ساخت سردخانه

سردخانه متحرک

در انبارهای مواد غذایی زیر صفر محصولاتی منجمد شده و فاسد شدنی از جمله :گوشت، مرغ ،کره نگهداری می شود. که درجه حرارت تا ۳۲ درجه زیر صفر می رسد.
سالنی که دمای ۱۸_ درجه پایین تر، از طریق سرد کردن دیوار سقف حفظ می کند.
که برای نگهداری محصولات منجمد شده به کار میرود سردخانه های بالای صفر معمولاً کوتاه مدت می باشد و حداقل تا ۱۵ روز می باشد که در سردخانه های بالای صفر می توان محصولاتی از جمله: سبزیجات ک گل ، گیاه و دارو می‌توان در آن جای داد .
سرد‌خانه کوتاه مدت رنج دمایش اش ۱ تا ۵ درجه سانتی گراد می باشد.
سردخانه متحرک به صورت اتاقک ساخته می شود که روی وسایل نقلیه مانند: وانت ، تریلی نصب میشود این نوع سردخانه متحرک جهت حمل و نقل مواد غذایی که آنها را می توان از مکانی به مکان دیگر جابجا کرد.
سردخانه متحرک از گاز فریون استفاده می شود سیستم سردخانه ثابت با سیستم سردخانه متحرک متفاوت می باشد.
طریقه چیدن بسته های مواد غذایی باید طوری باشد که برودت بین بسته های مواد غذایی به صورت یکنواخت انتقال داده شود . سردخانه ها مكان ها يا اتاقك هاي ساكن يا سياري براي نگهداري مواد غذايي هستند كه مكانيزم آن ها مشابه يخچال مي باشد و موجب برودت هوا مي شوند.
مكانيزم سردخانه، بطور كلي تشكيل شده است از موتور، كمپرسور، كندانسور، ذخيرۀ ازت، شير انبساط، اوپراتور، دمنده (فن) و لوله هاي ارتباطي.یکی از مواردی که می توان نسبت به آن سرد خانه ها را با یکدیگر مقایسه کرد امکان جا به جایی سرد خانه پس از نصب اولیه آن می باشد که در زمان خرید سرد خانه باید به این امر اهمیت ویژه داد شود. سردخانه متحرک نوعی از سردخانه می باشد که امکان جابه جایی را دارد.سردخانه های متحرک در ابعاد و اندازه های مختلف ساخته می شوند که شرکت اونیور بسته به نیازشان میتوانند یک سردخانه متحرک با ابعاد و مشخصات دلخواه خود سفارش دهند.کل بدنه ی سردخانه متحرک از ساندویچ پانل و به صورت تکه تکه ساخته می شود و در صورت نیاز به جابه جایی، این قطعات از هم باز و در محل جدید نصب می گردند.

هزینه اجاره سردخانه

سردخانه ثابت

محل سردخانه ثابت باید در راه‌های اصلی قرار گیرد و مناسب باشد طوری که وسایل سنگین در فصل های مختلف در آن ها امکان پذیر باشد.
زمین سردخانه باید محکم باشد آب در سطح زمین جمع نشود و همچنان جنس دیوار ها باید مقاوم باشد و قابل شستشو و قابل ضدعفونی کردن باشند.
بدنه در باید عایق بوده و دارای روکش محافظ باشد اسکلت سردخانه ها می تواند با مصالحی مثل: بوتون و اسکلت فلزی ساخته شود.

طرح توجیهی سردخانه 500 تنی

هزینه اجاره سردخانه صنعتی

سردخانه زیر صفرو بالای صفر

قیمت سردخانه صنعتی

صنایع برودتی اونیور دارای ۲۵ سال سابقه کار در زمینه تولید تجهیزات صنعتی می باشد.
صنایع برودتی اونیور انواع سرد خانه ثابت و متحرک می سازد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و لیست قیمت انواع سردخانه صنعتی با کارشناسان فروش مجموعه تماس بگیرید.


 • قیمت سردخانه صنعتی چقدر است؟

  سردخانه صنعتی در ابعاد و مدل های مختلفی تولید می شوند که دارای قیمت های متغیری هستند برای بدست آوردن قیمت بروز با کارشناس فروش شرکت اونیور تماس بگیرید.

 • اجزای سردخانه صنعتی چیست؟

  • کمپرسور
  • کندانسور
  • شیر انبساط
  • اواپراتور
 • متریال سردخانه صنعتی چیست؟

  این دستگاه دارای متریال یخچال و فریزر ضد زنگ 304 می باشد.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید